نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: یاد گیری در امر رانندگی

2901
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41436
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

یاد گیری در امر رانندگی

با سلام و احترام،اگر کسی در حین رانندگی،مقصر بوده وباعث بشه کسی بمیره،و از ترس فرار کنه ،بیمه هزینه شخص مرده رو میده،و ایتکه تکلیف راننده چیه ،تبرئه میشه ،یا زندان هم داره ،واگر مقصر شخص عابر پیاده باشه ،و مرده باشه ،بازم بیمه براش تعلق میگیره، واینکه راننده بازم طبق قانون ،چه حکمی براش می برند،تبرئه میشه یا خیر، با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : یاد گیری در امر رانندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط Karbala نمایش پست ها
    با سلام و احترام،اگر کسی در حین رانندگی،مقصر بوده وباعث بشه کسی بمیره،و از ترس فرار کنه ،بیمه هزینه شخص مرده رو میده،و ایتکه تکلیف راننده چیه ،تبرئه میشه ،یا زندان هم داره ،واگر مقصر شخص عابر پیاده باشه ،و مرده باشه ،بازم بیمه براش تعلق میگیره، واینکه راننده بازم طبق قانون ،چه حکمی براش می برند،تبرئه میشه یا خیر، با تشکر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوست گرامی ابتدا آرامشت رو حفظ کن و مطمئن شو عابر فوت کرده یا نه ؟

بستگی به این داره که تصادف در چه لحضه ای رخ داه

وقتی عابر از عرض خیابان در حرکت بوده یا وقتی در طول خیابان در حرکت بوده

سر چهار راه بوده یا توی کوچه یا هیچ کدام ؟

چراغ عابر پیاده سبز بوده یا قرمز ؟

چراغ راهنما چه رنگی رو نشون میداده ( قرمز = ایست / زرد = احتیاط / زرد = مجاز به حرکت

آیا از نظر پلیس راهنما و رانندگی راننده ماشین مقصر شناخته شده یا نه ؟

آیا خودرو یی که به عابر زده خط ترمز داره یانه ( تفکیک سرعت راننده در شهر )

راننده گواهینامه داره یا خیر ؟

به طور کلی قوانین راهنما و راننگی برای عابر پیاده ارزش زیادی قائله وتحت هر شرایط حق تقدم از راننده سلب میشه وقتی عابر پیاده در حال تقدمه

توی این مسائل حتی نوع شرکت های بیمه هم متفاوته و بعضی هاشون خیلی سخت مسئولیت پرداخت دیه و ......رو تقبل میکنن

اگر شخص واقعا فوت شده باشه و راننده خیلی خوش شانس باشه که از لحاظ قوانین ترافیکی راهنما و رانندگی مقصر شناخته نشه و بیمه تقبل دیه کنه و راننده گواهینامه داشته باشه 6 ماه حبس به عنوان جریمه دولتی خواهد شد
    ویرایش توسط Saltanat : 02-25-2020 در ساعت 08:14 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41436
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

یک سوال اگر کسی در حین رانندگی با عابر تصادف کند و بمیرد ،و گواهینامه نداشته باشد مجازاتش اعدام است ،چون در امر رانندگی میخوام یاد بگیرم ،برای همین میخوام بدونم،چون خودم ماشین تمرین میکنم برای یادگیری ،فقط اضطراب دارم که نکنه با کسی تصادف کنم و بمیره ،و منو اعدام کنند به خاطر نداشتن گواهینامه رانندگی، لطفا واضحتر و ساده تر بیان کنید نه در سطح بالای دکترا
    ویرایش توسط Karbala : 02-26-2020 در ساعت 05:47 PM دلیل: غلط املایی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Karbala نمایش پست ها
    یک سوال اگر کسی در حین رانندگی با عابر تصادف کند و بمیرد ،و گواهینامه نداشته باشد مجازاتش اعدام است ،چون در امر رانندگی میخوام یاد بگیرم ،برای همین میخوام بدونم،چون خودم ماشین تمرین میکنم برای یادگیری ،فقط اضطراب دارم که نکنه با کسی تصادف کنم و بمیره ،و منو اعدام کنند به خاطر نداشتن رانندگی
    سلام مجدد

بدون گواهینامه ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حتی وقتی رانندگان گواهینامه دارند و چراغ راهنما سر چهار راه رنگ سبز = مجاز به حرکت رو نشون میده و در عین حال یک عابر پیاده در حال عبور از خیابان هست حق تقدم با عابر پیاده است

یعنی راننده باید صبر کنه تا عابر از جلوی وسیله نقلیه گذر کنه و بعد حرکت کنه

حکم اعدام معمولا برای قاتل که قتل عمد مرتکب شده توسط قاضی صادر میشه نه برای ثانحه تصادف

اما اگر راننده گواهینامه نداشته باشه و سوار بر وسیله نقلیه بشه جریان فرق میکنه
    طبق نظر قاضی و با استناد به مفاد قانون راهنما و رانندگی و با استناد به مواد ۱۰ و ۱۲ محکومیت های ناشی از قتل توسط رانندگانی که بدون گواهینامه هستند این دسته رانندگان با آگاهی از احتمال خطرتصادف و با داشتن صحت عقل برای تصمیم درست و نداشتن تخصص در مهارت رانندگی سوار بر وسیله نقلیه شدند بنابراین مرتکب قتل عمد شدند
    اما اگر راننده تخصص داشته باشه ( مدرک گواهینامه ) و سوار وسیله نقلیه بشه و تصادف رخ بده میتونه بگه اتفاق بود ومن از امکان وقوعش آگاهی نداشتم

هرچند اون هم مستلزم شرایط خاص هست مثل نداشتن خط ترمز وتایید شدن مقصر نبودن راننده توسط پلیس راهنما و رانندگی
    ودرنهایت اون هم 6 ماه جریمه حبس دولتی داره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد